گیمینگ در ۱۰ سال آینده

گیمینگ در ۱۰ سال آینده

پیش بینی آینده همواره کار سختی می باشد و پیش بینی آینده بازی های رایانه ای کاری دشوارتر!!! در این چند سال اخیر تحولات بسیاری در حوزه بازی های رایانه ای به وجود آمده است.

قبل از اینکه در مورد آینده ی بازی های رایانه ای صحبت کنیم نگاهی به ده سال گذشته کنیم. در یک دهه گذشته چیزی به نام استریم کردن بازی ها وجود نداشت، یوتیوب فقط سه سال از شروع فعالیتش گذشته بود، بازی Call Of Duty 4 منتشر شده بود و بازیکنان سرتاسر جهان از بخش مولتی پلیر این بازی شگفت زده شده بودند، نسل قبلی کنسول ها اوایل دوره خود را سپری می کرد و سرویس Steam پنج سال از فعالیتش می گذشت. همچنین ده سال قبل تر نیز شاهد شاهکارهایی همچون Balder’s Gate، The Legend Of Zelda Ocarina Of Time، Metal Gear و Half-Life بودیم که قابل مقایسه با غول های گرافیکی امروز نیستند.

دلیل این تغییرات عظیم در ده سال چیست؟ یک دهه پیش ما چیزی از Microtransaction نشنیده بودیم، فکر می کنید در سال ۲۰۲۸ چه چیزی وجود دارد که الان برای ما ناشناخته باشد؟!

فکر می کنم تغییرات شگرفی خواهیم داشت، در آینده شاید شاهد اسم PlayStation و Xbox به عنوان یک اپلیکیشن باشیم که بر روی تلویزیون های هوشمند نصب شده که بازی به صورت استریم انجام می شود، بنابراین شاید خیلی تعجب برانگیز نباشد که فرض در آینده ببینیم مایکروسافت از صنعبت سخت افزار و کنسول فاصله گرفته و سرویس بازی های خود را به صورت یک اپلیکیشن ارائه کند. ۴K شاید حداقل نیازمندی و اننتظار یک کاربر باشد و شاید شاهد چیزی فراتر از ۴K باشیم.

به هر حال این ها حدس و گمان است و همانطور که در ابتدا اشاره کردم آینده قابل پیش بینی نیست.

شما در این رابطه چه فکری میکنید؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید


برجسب ها: