فروش پلی استیشن از نیم میلیارد کنسول عبور کرد

فروش پلی استیشن از نیم میلیارد کنسول عبور کرد

شرکت سونی به تازگی گزارش جدیدی از فروش کنسول های خود منتشر کرد و طبق این گزارش تعداد کنسول های فروخته شده پلی استیشن از زمان ارائه شماره یک این کنسول تا نسخه پرو، بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه می باشد. این آمار کنسول های دستی پلی استیشن را نیز شامل می شود.

“امروز من با افتخار اعلام می کنم که تعداد کنسول های فروش رفته به تعداد ۵۲۳٫۳ میلیون دستگاه رسیده است، بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه به معنی ماجراجویی های بی شمار به دنیای بازی ها، خاطرات بی شمار بازی با خانواده و دوستان است. ممنون از همه ی طرفداران بابت حمایت از کنسول پلی استیشن در ۲۴ ساله گذشته”  Eric Lempel مسئول بازاریابی و فروش بخش کنسول شرکت سونی

این تعداد فروش کنسول طی ۲۴ سال به دست آمد که به طور میانگین سالی ۲۱٫۹ میلیون کنسول و به عبارت دیگری روزی ۶۰ هزار کنسول طی ۲۴ سال گذشته فروخته شده است. اگر باز هم عدد دقیق تری بخواهید حدود ۴۲ کنسول هر دقیقه به فروش رفته است.

این آمار و این تعداد فروش موفقیت فوق العاده ای برای سونی به حساب می آید و برای گرامیداشت این اتفاق، سونی نسخه مخصوصی از آخرین کنسول خود را با ظرفیت حافظه داخلی ۲ ترابایت و استایل ظاهری که تداعی کننده طراحی های سال ۱۹۹۰ می باشد به بازار ارائه خواهد کرد. این نسخه ویژه کنسول از تاریخ ۲۴ آگوست با قیمت ۴۹۹ دلار قابل خریداری می باشد.


برجسب ها: ,